Що таке штори, портьєри та гардини?

Новини

Що таке штори, портьєри та гардини?

Оформлення вікон у житлових приміщеннях являється важливим фінальним етапом ремонту. Для створення теплої і затишної атмосфери в будинку допоможуть правильно підібрані штори, які також можуть стати головним акцентом в приміщенні або ж підкреслити той чи інший стиль інтер’єру.Оформляти кімнати тканинними завісами набуло популярності ще в епоху Відродження і прийшло до нас крізь століття. Але з часом тенденції змінюються і віконні прорізи збільшуються або ж застосовуються панорамні види, відповідно дизайнерам інтер’єру постійно потрібно шукати нові ідеї по створенню моделей штор.

 

 


Функціональність віконного оформлення не менш важлива. В цьому плані текстиль може мати наступні призначення: затінити, захищати від ультрафіолету, закривати приміщення від сторонніх очей і яскравих вуличних ліхтарів. Однак, приступивши до цього етапу, досить часто ми плутаємо інтер’єрні терміни, не розуміючи різниці між ними. Штори, портьєри, гардини, фіранки …
Вибираючи штори, більшість з нас не розуміє, що саме хочеться бачити на вікнах і що взагалі шукати: фіранки, гардини або портьєри?Важливо тут те, що і штори, і фіранки-це загальний термін, що означає саме полотно, що закриває отвір або вікно. Різні штори, виготовлені з різних матеріалів, вже іменуються по-різному: портьєрами, гардинами, або якось інакше. Це найважливіший момент: будь-яка завіса, наприклад – це штора, але не кожна штора – завіса.

 

 


 

Почнемо з основних термінів …Шторою називаються будь-тканинне полотно, яким закривають вікно, дверний отвір або іншу нішу (наприклад, сцену в театрі).Портьєри-це фіранки які складаються з одного або двох вертикальних полотнищ тканин, що виконують не тільки декоративну, але і захисну функцію. Портьєрні штори часто встановлюються з гардинами. Такий тандем типовий для більшості ситуацій залів, віталень, спалень. Спочатку портьєрами називали тільки штори, які завішували дверний отвір, але зараз цей термін частіше використовують для віконних штор з щільною непрозорою тканини або тканини з підкладів.Також важлива саме щільність, а не вага: портьєри бувають як з важких тканин (оксамит, гобелен, жаккард), так і з легких (бавовна, льон, віскоза, натуральний шовк). При повному зашторюванні вікон, портьєра прекрасно справляється зі своєю основною задачею – захистом приміщення від сонячних променів і сторонніх поглядів.

 

 


Гардинами називають штори, виготовлені саме з тонкої, напівпрозорої тканини – тюлю, органзи, шовку. Гардини ніколи не будуть повністю блокувати світло.Наприклад, звичний нам тюль, один з видів гардин, виконує декоративну функцію, лише трохи розсіюючи світло.Найчастіше гардини бувають світлих повітряних відтінків, дуже популярні білі, бежеві, світло-блакитні.

 

 

 

 

 


Сьогодні гардинне полотно виконує цілий ряд корисних функцій, таких як: захист приміщення від пилу і дрібних частинок, прикраса віконних прорізів, захист від сторонніх очей (при цьому в будинку буде світло) і звичайно ж ефектне доповнення до тяжких штор.Робимо висновок: не можна розмежовувати поняття «штора» і «завіса», або «завіска» і «портьєра». Всі гардини і всі портьєри є шторами. Якщо тканина полотна напівпрозора – це завіса, якщо вона непрозора – це портьєра.