Головні особливості та різновиди жаккарда

Новини

Головні особливості та різновиди жаккарда

Текстильне оформлення на сьогоднішній день займає одну з основних нішею в процесі ремонту житлових і комерційних приміщень. Але, найчастіше, приступивши до цього етапу, важливо розібратися в деяких термінах і видах тканин детальніше для коректного ведення замовлення. Найбільш часто використовуваною є жакардова тканина, про неї і буде докладний опис в цій статті. І так,  жаккардова тканина – великовізерункова тканина, простого або складного переплетення, раппорт якої містить більше 24 різно переплетених ниток.

 

Жаккардом називається не склад тканини, не матеріал волокон, а спосіб їх переплетення. Жакардовими можуть бути як натуральні, так і штучні тканини. Постільна, столова білизна, штори, одяг, чохли на меблі – шиють з жаккарда. Натуральні тканини дорожчі. А якщо до складу ниток до бавовняного волокна додали синтетичне, то полотно за ціною буде дешевше і при цьому – міцніше. З чого все почалося? У 1808 році відомий французький винахідник Джозеф Марі Жаккард, представив світу свою знахідку – абсолютно новий ткацький верстат. Його призначення полягало в плетінні складних візерунків, які вручну створювати було складно.Сувора послідовність формування візерунка для кожного окремого малюнка програмувалась і подавалася через перфоровані карти.

 

 

 


 

Дивно, але технологія плетіння, створена Ж. Жакккаром, залишилася незмінною до сьогоднішніх днів. Верстати, на яких виготовляється тканина, до сих пір називаються жаккардовою, хоча і пережили багато змін в програмному забезпеченні. Помилки щодо цієї тканини виникають від того, що найчастіше вона асоціюється з жакардовим покривалом або дорогими важкими портьєрами. Зараз же видів жаккарда так багато, що можна і засумніватися, яка ж тканина насправді жаккардова? По суті, жаккардовим називається тип плетіння з утворенням великих візерунків.Рельєфна текстура – неповторн відмінність  жаккарда від виробів на основі інших матеріалів. Головна особливість цієї тканини – декорування полотен часто повторюваними фігурними візерунками, флористичними орнаментами, складним переплетінням одноколірних ниток. Відмінною особливістю тканин під назвою жаккард є класифікація не за складом або малюнком, а по особливому плетінню ниток. Також вона має підвищену міцність і зносостійкість. Завдяки унікальному плетінню верстат дозволяє створювати барвисті візерунки, з напівтінями і об’ємним зображенням.Однак і однотонні жакардові тканини не є рідкістю. Фарбування тканини проводитися двома способами: – Перший спосіб має на увазі забарвлення ниток, з яких потім тчеться тканина. – Другий спосіб більш сучасний. На готовий матеріал наносять стійке фарбування, яке не вицвітає і не боїться численних прань. Будь-яка річ, пошита з такого полотна, може стати справжньою гордістю для її власника. Розглянемо тепер окремо жакардову тюль і портьєри.  Жаккардова тюль – це одношаровий легкий тюль з дрібним витонченим візерунком, який створить романтичну атмосферу і обстановку для повноцінного відпочинку в будь-якій кімнаті від верху до самого долу. Промені денного світла, які на них потрапляють, красиво переливаються і виблискують. Напівпрозора денна тюль виглядає дивовижно, дорого і розкішно!

Тюль з жаккарда ідеально підходить для оформлення домашніх, дачних, офісних, готельних і ресторанних інтер’єрів. Вони надають вікнам вишуканий вигляд, що не затемнюють приміщення, надійно захищають обробку кімнат і меблі від шкідливого впливу прямих сонячних променів, гармонійно поєднуються з декором портьєр, покривал і меблевої оббивки в різних стилях. Але, вибір простого і нехитрого тюлю також потрібно робити за правилами, щоб в гонитві за «трендами» не зіпсувати дизайн приміщення. Якщо в кімнаті в основному тінь або напівтемрява вибирати потрібно принти і тканини максимально світлі, пастельних тонів з високою пропускною здатністю.Яскраве, сліпуче світло в кімнаті можна злегка затінити тюлем з щільної тканини, вибравши темні кольори. Дуже добре в такому випадку допоможе тюль жаккардова з великим квітковим або геометричним візерунком. При виборі тюлевих фіранок для невеликої площі, краще зупинити свій вибір на яскравих кольорах і масивних аксесуарах. Але, незважаючи на рекомендації відштовхуватися потрібно від кожного конкретного інтер’єру.Жакардові штори найчастіше мають малюнок, що не відрізняється яскравістю і насиченістю кольору, однак їх структура притягує погляд.Жакардові тканини для виготовлення штор можуть бути як натуральними, так і синтетичними, з виразним об’ємним візерунком, незминаємі і легкі. Жакардове полотно має всього лише один недолік – високу вартість за рахунок витратного виробництва. При цьому тканина, виготовлена ​​з натуральних волокон, дорожча, ніж синтетична.

Жакардові портьєри для вітальні – найправильніший вибір. Такі штори завжди виглядають ефектно і святково. Жаккард для штор особливо доречний в класичному стилі. Модель оформлення вікна може бути різною. Полотна або вільно опускаються, або збираються шнуром з китицями. І хоча тканина ефектна сама по собі, додатковий декор не виглядає зайвим. Тому часто конструкції штор з такої тканини включають в себе ламбрекени, квіти, підхоплення і бахрому. Колірна палітра відрізняється різноманіттям: від ніжних бежевих і сірих відтінків, до бордового або темного коричневого кольору.Відповідний жакардовий варіант є для будь-якого приміщення. Навіть спальня стає казковою і ніжною, якщо модель штор і щільність тканини вибрати правильно. Вишукано виглядає комплект, що складається з жакардових штор, покривала і декоративних подушок, зшитих з однієї тканини. Таке рішення ще й дуже практично. Жаккард не вигоряє, навіть перебуваючи на сонячній стороні.
На закінчення можна сказати, що жакардові тканини міцні і довговічні, слабо розтягуються і стираються, добре зберігають забарвлення, слабо схильні до впливу перепадів температур. Своєрідний рельєфний малюнок, який виходить в результаті складного переплетення робить тканину неповторною, витонченою і підходящою навіть для найвибагливіших замовників.