Гіпюр знову в моді

Новини

Гіпюр знову в моді

На сьогоднішній день текстильне оформлення інтер’єру є дуже важливою частиною ремонту. Неможливо уявити собі вікна без благородного тюлю або штор. Останнім часом мережива і гіпюр царюють в моді, як в одязі, так і в інтер’єрному оформленні текстилем. В тренді романтична Вікторіанська епоха. Гіпюрова тканина являє собою полотно з окремими мереживними елементами, виразними рельєфними візерунками на прозорій основі або з’єднаними сітчастими «зв’язками». Візуально гіпюр виглядає дуже привабливо і витончено, а за рахунок жорсткості виробу добре тримає форму.

 

 

 


Батьківщиною гіпюру прийнято вважати Італію, особливо своїми виробами славилася Венеція. Гіпюр, завдяки своїй красі і вишуканому малюнку, швидко набув популярності по всьому світу. Цікавий факт! Класичним способом виробництва гіпюру є так званий «висмик». На тканину накладається сітка, за допомогою якої розмічаються нитки, що підлягають видаленню. Після їх висмикування для додання мереживу жорсткості залишені нитки обвивають, роблячи їх крученими. Дуже часто гіпюр плутають з ажуром, але потрібно розуміти, що гіпюр – це сукупність об’ємних і опуклих візерунків, які з’єднує сітка, а ажур цілісне полотно з плоским візерунком.Незважаючи на різні способи виробництва гіпюру і різноманіття його складу, виділяються наступні властивості тканини: висока повітропроникність – добре пропускає повітря; гіпоалергенність; низька зминаємість – тканина не мнеться і зберігає зовнішній вигляд; легкість; красивий і естетичний зовнішній вигляд, здатний прикрасити будь-яке приміщення; може використовуватися як самостійно, так і в поєднанні з іншими тканинами; простий догляд; драпірування – тканина здатна утворювати красиві складки; матерія має середню еластичність.

 

Не дивлячись на  всю красу і вишуканість візерунків, тканина досить проста і невибаглива в догляді, витримує багато прань і при цьому зберігає естетичний зовнішній вигляд. Дуже багато дизайнерів знову повернули гіпюр в оформлення інтер’єру, так як штори, фіранки та гардини виглядають оригінально і ніжно. Завдяки своїй конструкції вони можуть прикрасити не тільки вікна зали або спальні, але і відмінно вписуються в обстановку маленької кухні. Гіпюрові гардини можуть існувати як окрема текстильна одиниця або входити в розкішний текстильний ансамбль. Також гіпюровий тюль дуже гармонійно впишеться в вінтажному стилі, прованс або ж кантрі.

 

 

 

 

 

 

 


 

Гіпюр можна використовувати в безлічі комбінацій і цікавих інтер’єрних рішеннях. Наприклад, мереживне покривало додасть легкості, ніжності і на будь-якому ліжку буде виглядати чудово. Особливо вигідно контрастне поєднання постільної білизни і покривала.

 

 

 

 

 


У місцях, яким хочеться надати особливої витонченості, відмінно підійдуть гіпюрові подушки. А як красиво виглядають гіпюрові абажури і серветки на столах. Незважаючи на те, що за часів Радянського Союзу цей прийом був дуже поширений, в останні роки його не особливо шанують. І дуже даремно. Будь-який стіл має зовсім інший вигляд, коли він накритий білосніжною гіпюровою скатертиною. Вона надає обідній зоні святковості та урочистості. Створює особливу піднесену атмосферу.З усього вищесказаного сміливо можна зробити висновок про те, що можливості використання гіпюру в інтер’єрі – безмежні.За допомогою своєї фантазії і порад професіоналів можна домогтися багато чого і перевершити все, що вже було зроблено.